Ti, co dělají Jeseník lepším

08.02.2018

Kdo se zajímá o dění v Jeseníku, nemůže přehlédnout osobnost Martiny Seidlerové a její spolek Sudetikus https://www.sudetikus.cz/, který v regionu působí jako vichřice. V dobrém slova smyslu. Toto sdružení velmi intenzivně pracuje na oživení společenského života v našem městě.
Je úžasné sledovat, jak si Sudetikus přibírá nová a nová sousta a jak každým z nich vyplňuje pomyslnou mezeru na trhu. Začalo to mezinárodním konceptem Restaurant Day, do něhož se v rámci ČR Jeseník připojil opravdu mezi prvními městy. Tato akce se již plně etablovala, nejbližší nás čeká v neděli 18.2. Druhým komunitním projektem jsou Jesenické trhy, jejichž zrod byl díky poněkud macešskému přístupu města docela složitý. Ovšem v roce 2018 budou trhy vítaným oživením Masarykova náměstí, jež se stane centrem směny lokálních výrobků. Ba co víc, lidé ze spolku Sudetikus mají ambici nastolovat i agendu určující rozvoj a budoucnost města. Proto se konají Ranní kluby, na nichž se střetávají názory veřejnosti s odborníky. A tak se řeší otázky školství, posuzují se investiční záměry... atd. Seznam je delší, tito patrioti "fušují" do vzdělávání a kultivace veřejného prostoru. Nelze opomenout i nepravidelné, či jednorázové aktivity, jako například bazar oblečení, výstavu na stromech, anebo velkou zásluhu na výsadbě nové třešňové aleje v lázních.
Víte, každá radnice by si měla tyto srdcaře hýčkat, plně je podporovat a využívat jejich entuziasmus. Totiž život města nejsou domy a ulice, nejsou továrny, ani parky, život města jsou lidé, kteří v těchto prostorách žijí.
Udělejte i vy něco pro lepší Jesenicko, děkujeme. 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.