296 nových mozků pro Jesenicko

07.01.2019

Přáli jsme si 315, dostali jsme 296. Řeč je o počtu nově narozených dětí v okrese Jeseník za rok 2018. Statistiku máme z Jesenické nemocnice, která režírovala všechny porody. Ty přinesly přešťastným rodičům 155 děvčátek a 141 chlapečků.
Prostou řečí čísel je to 296 budoucích pracantů, a hlavně plátců daní. Mluvou lokální to pak je 296 nových životů, z nichž mohou vyrůst patrioti, naučíme-li je milovat svůj kraj. 296 bystrých hlav, když jim dopřejeme přístup ke kvalitnímu vzdělání. 296 skvělých lidí, když se jim při výchově a vývoji budeme věnovat.
Apelujeme na mladé páry, aby začali nahlas hovořit o prvním dítěti. A pro mladé rodiny máme jistý návrh. Co kdybyste si vy, co máte jedno dítě, pořídili druhé a vy co máte děti dvě, naprosto seriózně zvážíte třetí? Vy ze třemi ... Ale nic ;-)
O nové spoluobčany je tu postaráno - nemocnice stojí, kapacita školek a škol je dostatečná, k dispozici jsou mraky kroužků, střední školy tu jsou (od řezníka po programátora), máme tu velké i malé zaměstnavatele, z nich mnoho úspěšných a kapacita domovů pro seniory se zvětšuje. Dotazy? 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.