282 nových patriotů?

06.01.2020

Každoročně je to velmi očekávaná zpráva, kolik dětí se narodilo v okrese Jeseník. O demografických trablech regionu cosi ví zřejmě každý čtenář positivJE, čili počet novorozenců má svoji důležitost.
V Jesenické nemocnici přišlo v roce 2019 na svět 282 dětí, což je o 14 méně, než ve 2018, ale dá se říct, že ten počet je "v průměru". Není to důležité, ale číslo tvoří 145 holčiček a 137 chlapečků, teď je potřeba, aby z nich na Jesenicku (či kdekoli ve světě) vyrostlo 282 zdravých lidí a za nás, ať je co nejvíce z nich hrdých na svůj rodný kraj. Jejich hlavy a ruce tady budeme potřebovat.
Troufáme si tvrdit, že pro výchovu dětí je Jesenicko jedním z nejlepších míst v naší zemi, a nemyslíme si to jenom kvůli tolik skloňovanému čistému životnímu prostředí. Je to o kapacitě mateřských a základních škol, nabídce oborů středních škol, široké paletě volnočasových aktivit pro děti...
To, co za úkol stojí před těmi, kteří mají možnost to ovlivnit, je perspektiva, jakou dokážeme mladým lidem na Jesenicku dát z pohledu ekonomického. Takže se zaradujme z počtu novorozenců, ale jinak makejme na tom, ať nám jich tady co nejvíce zůstane žít trvale.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.