24 roků v sedle

07.05.2018

Když něco vydrží fungovat 24 roků, je to zatraceně dobré. Když to po celou dobu roste, zkvalitňuje se a stává se atraktivnějším, pak je to pozoruhodný jev. A právě tohle se týká cyklistického seriálu Jesenický šnek https://www.jesenickysnek.com/, který zde už od roku 1995 organizuje závody na kolech a jeho nová sezóna odstartovala v neděli 6.5. Jesenický šnek začínal se sedmi závody, dneska je sezóna složena ze závodů devatenácti + bonusová vyjížďka na konci sezóny.
Sice jde o lokální seriál, jehož závody se konají na Jesenicku, Šumpersku, Rýmařovskou apod., ale jeho hlavní silou je fakt, že 'šnek' je složen ze závodů silničních i těch pro horská kola, a to vždy v rozumné dojezdové vzdálenosti. Nepřekvapí tedy, že v loňském roce se celkem (některého ze závodů) zúčastnilo asi 1200 cyklistů (cca 500 horská kola, cca 400 silniční kola, cca 300 dětské závody). To z něj v kombinaci s opravdu přátelskou atmosférou dělá velmi vyhledávanou alternativu pro aktivně strávený víkend.
A za nás je to důkaz, že cyklistika a Jeseníky jdou opravdu hodně k sobě. Kdo máte aspoň trochu naježděno, zvažte účast na Rychlebské 30 MTB (8.5.). 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.