200 milionů pro Jesenicko z Ministerstva pro místní rozvoj

23.12.2019

Na hrdém Jesenicku je docela silně zakořeněné přesvědčení, že tomuhle regionu zvenčí žádná pomoc nehrozí, což ale desítkami důkazů lze vyvrátit. Evropské, národní i krajské peníze sem tečou, a i když si o dotacích a různých podporách můžete myslet své, zřejmě nebude problém doložit mnoho těch, které pro Jesenicko měly pozitivní dopad.
V poslední době se nám zdá, že si našeho okresu začíná více všímat i Olomoucký kraj jako úřad, a to třeba coby "vyjednávač" mezi okresem Jeseník a Ministerstvem pro místní rozvoj, které zastřešuje mnoho programů regionálního rozvoje. A je dobře, že si v Praze uvědomují specifika, která naše oblast má. Cílem je pomoci vyrovnávat rozdíly mezi regiony a zároveň posilovat konkurenceschopnost Jesenicka. V rámci Strategie regionálního rozvoje ČR 2021+ byla dohodnuta podpora projektů v rámci dvouletého akčního plánu pro období 2021-2022 a Olomoucký kraj vybral projekty, které dostanou možnost ucházet se o podporu. Do oka Olomouckému kraji padly projekty v oblastech podnikání a inovace, cestovní ruch, kvalitní a dostupné veřejné služby a dopravní infrastruktura. Bylo řečeno, že pro okres Jeseník by to mohlo znamenat až 200 milionů korun např. pro dobudování průmyslové zóny, odstartování projektu sportovní arény v Zóně Za Podjezdem, postavení chodníku z Jeseníku do lázní, rekonstrukci interiérů budovy města IPOS aj.
Tak uvidíme, jak štědrá nakonec bude peněžní trasa Praha-(Olomouc)-Jeseník, jsme optimisté, rozpočet města určitě nějaké miliony vylepší.

Foto (zdroj): Fred Romero

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies