150 dobrovolníků pomáhá na Jesenicku

04.07.2018

Prázdniny jsou tady, a to je období letních brigád, na nichž si mladí studenti vydělávají své první koruny. Z mnoha stran slýcháme, že dnešní teenageři už tolik nestojí o prázdninová zaměstnání, protože se k penězům dostávají mnohem snadněji přes kapesné od rodičů. Minimálně projekt Summer Job tyto úvahy staví na hlavu.
Když mladí lidé vyhrnou rukávy, jak to dělají lidé z Hnutí fokoláre, dějí se teda věci. Jejich každoroční akce 'Summer Job' opakovaně přivádí na 150 dobrovolníku do česko-polského pohraničí, kde týden pracují všude tam, kde je potřeba. Letos potřetí a naposledy, jsou jejich ruce k dispozici starostům Vápenné, Žulové, Skorošic a Černé Vody.
Na nezištnou pomoc, která nejčastěji zahrnuje sekání dříví na zimu, natírání plotů a práce na zahradě, se už potřetí těší obyvatelé výše zmíněných obcí. Předchozí dva ročníky byly velice úspěšné, protože kromě velkého objemu práce, které tři sta párů rukou za týden udělalo, přinesl Summer Job mnoho zajímavé kultury a nových impulsů pro samotné obyvatele. Nejinak tomu je tento týden. Besedy, koncerty, fotbalový turnaj ...
Tento projekt zasluhuje uznání a pro náš region to znamená i solidní reklamu, protože se dá předpokládat, že tito dobrovolníci se sem budou vracet. Děkujeme.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies