130 let slaví chata Jiřího na Šeráku

12.08.2018

Některé věci jsou tak samozřejmé, že nad nimi ani nepřemýšlíte. V Praze navštívíte Pražský hrad, prezident neprezident, v Paříží chcete vidět Eiffelovu věž, i když si o Francouzích myslíte své ... no a i Jeseníky mají svá "samozřejmá místa".
Legendou legend je chata Jiřího na Šeráku, která navíc letos slaví 130 let výročí! Zkrátka, kdo se pohybuje po našich horách, nemůže chatu ve svém itineráři opomenout. Po svém dubnovém restartu, kdy byla skoro 3 měsíce uzavřena, to tu nabralo svěží vítr a pod novými provozovateli je tu fakt radost sedět. Dokonce až taková, že se nechce pokračovat s túrou. Takže abychom nezapomněli na to hlavní, chata Jiřího je naprosto ideální zastávkou při turistice, cyklistice a v zimě lyžovačce. Je to o úžasných výhledech, je to o sportovním výkonu, který musíte předvést, je to o vítaném občerstvení, které tu vyrábí a servíruje milý personál, jemuž věříte, že vás tu opravdu rád vidí. Chata Jiřího na Šeráku se může směle pasovat do role značkového podniku Pivovaru Holba. Tohle místo je reklama na Jeseníky (Vy víte, že tím myslíme i Rychleby)!
Upřímně doporučujeme podniknout výšlap (pod lanovkou) výjezd (v lanovce) ještě tohle léto, při pití vychlazeného Šeráku a pojídání borůvkových knedlíků, s pohledem na hřebeny Jeseníků, budete pociťovat zvláštní mrazení a pýchu na místo, kde žijete. 

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.