100% regionální produkty nejen ze šípku

10.03.2018

Že je nejlepší víno z jižní Moravy? Nemusí být pravda, je-li řeč o vínu šípkovém. To, které od roku 2011 produkuje zdejší rodinná firma Šárky Vybíralové a Romana Šeráka https://www.sipkovevino.cz/ https://www.sipkovevino.cz/, se mj. pyšní zlatou a stříbrnou medailí z vinařských soutěží ve Spojených státech amerických. To je nepochybný úspěch. My ale více oceňujeme to, že se výrobna zabývá zpracováním kvalitních surovin z jesenických hor a navazuje tak na tradice našich předků. Ti pracovali s plody rostlin rostoucích ve volné přírodě, jako jsou zmíněné šípky, borůvky, rakytník, bez a další.
A tak si na e-shopu 'Šípkové víno' můžete zakoupit vedle šípkového vína i víno malinové, borůvkové, rakytníkové, či konopné, anebo šípkovou omáčku, džem a sirup. Vždy budete mít jistotu, že jde o ručně sbírané a ručně zpracované plody, bez přidaných látek a barviv, všechno Made in Jeseníky.
Tleskáme nahoru do lázní, kde se nachází výroba a přejeme Šípkovému vínu, aby si našlo místo na stoly českých domácností, kde ještě pořád vládne spíše pivo. Na zdraví!

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.