100% arabika Adéla Mondeková

28.12.2018

Když se trefíte s výběrem střední školy, když máte skvělé zázemí v rodině, a když umíte snít, máte zaděláno na skvělý život. Ne snad, že jedině tahle konstelace přináší úspěch, ale může to být jakási zkratka.
Prototypem výše popsané cesty je podle našeho názorů Adéla Mondeková z České Vsi. Absolventka Hotelové školy V. Priessnitze Jeseník je trojnásobná mistryně republiky v přípravě kávy a s kávou toho zažila už opravdu hodně. Začalo to v I. ročníku hotelovky, kdy ji namlsalo první kávové vítězství v Ostravě. Ten rok v celém poháru skončila druhá, ale organizátoři dlouhodobé soutěže ji vyhecovali hned v dalším ročníku, kdy hlavní cena pro vítěze byl zájezd do Mekky kávy - na kávové plantáže v Brazílii. Hádejte, jak se v poháru umístila Adéla? Přesně tak. A návštěva jižní Ameriky ji nadchla. Všimla si, jak přívětiví lidé Brazilci jsou a ačkoli jich je většina daleko chudších, než jsme my v Česku, máme se od nich co učit, alespoň pokud jde o úsměv :-) Přicházely výhry na dalších kávových soutěžích, s Adély byl kávovar na vítězství. Jedna výhra byla dokonce za kávovou polévku! Nejsme si úplně jisti, jak rádi ji měli spolužáci z hotelovky, když školní soutěž Lázeňský pohár vyhrála tři roky po sobě (2015,2016, 2017). Každopádně teď mají studenti hotelovky klid, Adéla je pryč, ladí svoji další kariéru a je si jistá, že (prozatím) zůstane spjata s kávou. Jednou by to mohlo přinést splnění dalšího snu - mít svoji kavárnu. Můžeme doufat, že sen dojde naplnění v její domovině, ačkoli teď se snaží sbírat zkušenosti za hranicemi Jesenicka.
Tušíme, že na to existuje i studie, ale sportovci jsou prostě cílevědomější a platí to pro celý jejich život, vždyť Adéla od svých čtyřech let holduje florbalu, a to tak hodně, že v roce 2017 se svým týmem FBS Olomouc skončila v rámci Mistrovství ČR na třetím místě. Dnes má florbal a sport jako takový v režimu hobby, ale návrat k soutěžení nevylučuje.
Co vy, jak jste na tom se sněním, samé noční můry, nebo se vám při spánku zjevují věci, kterých pak v bdělém stavu chcete dosahovat?

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.