10 miliard v Jeseníkách utratí turisté

08.06.2019

Všichni pociťujeme, že jak jde nahoru kvalita služeb, objevují Jeseníky stále noví a noví návštěvníci. K nim se připojují ti stávající - vracející se, a tak se děje, že na některých místech v hlavní sezóně turistické cíle praskají ve švech?
Teď nám do toho více přesnosti vnáší Sdružení cestovního ruchu Jeseníky, které na základě dat mobilních operátorů dokázalo o dost přesněji vyčíslit počty a pohyb návštěvníků. To se pak dá udělat opravdu kvalitní analýza zdejšího cestovního ruchu, podle níž Jeseníky v roce 2018 vidělo skoro 3,7 milionů turistů, z čehož 77 % tvoří Češi, nejvíce pak ti od Ostravy, z Olomoucka a jižní Moravy. Z dostupných údajů to vypadá, že tržby cestovního ruchu ve druhých nejvyšších horách země dosahuji možná až 10 miliard korun, rozhodně to bude v intervalu 8-10 miliard, což už tedy není nevýznamné.
Data má Sdružení zatím krátce, sám jeho šéf Tomáš Rak nabádá k trpělivosti, aby tento nový pohled na turismus v Jeseníkách byl správně interpretován, ale zdá se, že čísla jsou optimističtější, než kdokoli čekal.
Tak se těšíme na upřesnění.

Foto (zdroj): Sylva Kristiánová

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.