32 vrcholů je nová výzva Jeseníků

09.01.2022

Někoho z novoročních sportovců :-) by to mohlo zaujmout a rozhodně by měli zpozornět všichni milovníci Jeseníků a chození po nich. Parta tří Ostraváků Mirka, Denisa a Luboš v roce 2017 spustili turistickou výzvu - 32 vrcholů Beskyd, no a od loňska jsou v projektu zapojeny i Jeseníky a jejich 32 vrcholů.

Účastník, který se do výzvy rozhodne jít, má na pokoření všech cílů celý rok, žádnou roli nehraje ani pořadí, v jakém je zdoláte. 32 bodů bylo vybráno ve spolupráci s CHKO Jeseníky, tedy si buďte jisti, že půjdete na zajímavá místa, aniž byste rušili zvěř či ničili přírodu.

Tenhle úkol vás spolehlivě dostane po mnohou dnů ven na vzduch. Budete v pohybu, ke všemu v milovaných horách... Dosavadní rekord na zvládnutí je 6 dnů. Možná je nejvyšší čas na registraci. To je zdarma, od organizátorů máte předpřipravený "hrací plán", nicméně se můžete koupí speciálních balíčků zapojit do charitativního rozměru celé téhle aktivity. Pořadatelé prodejem suvenýru vždy vybírají peníze pro konkrétní věc - letos to bude pro malého Matyho trpícího mozkovou obrnou.

A kam se podíváte? N Praděd, Keprník, Šerák, Švýcárnu, Výrovku, Vodopády Bílé Opavy, Obří skály, Kalafatičovu plotnu, Rešovské vodopády, Točník... a dalších 22 míst.

Tyhle výzvy funguji na turistiku provozující domorodce, ale umí do Jeseníků přilákat i desítky přespolních soutěživců, kteří pak lítají s jazykem na vestě, pokoušeje se za víkend zvládnout co nejvíce výšlapů :-) Je to fajn impuls pro postcovidovou pěší turistiku v Jeseníkách.

Mapa vrcholů zde.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.