300 nových buků nad Červenohorským sedlem

13.11.2021

Nejen stát, nejen neziskovky, nejen dobrovolníci, i firmy musí přispívat k tomu, jak zelený svět tady necháme našim dětem a nechceme být patetičtí. Naštěstí si tohle uvědomuje stále více lidí.

Žádné nové téma, naopak již přes deset let uvnitř firmy rezonující, je společenská zodpovědnost Pivovaru Holba. Každý podzim se zaměstnanci pivovaru seberou a jdou do hor sázet stromky. Třeba i proto, aby jejich pivo sneslo označení 'ryzí pivo z hor'. Projekt 'Holba Jeseníkům' zavedl hanušovický kolektiv dobrovolníků do lokality pod Bílým sloupem v blízkosti turistické značky vedoucí z Červenohorského sedla na Vřesovou studánku. Tam se pod dozorem adjunkta lesní správy Michala Hoška povedlo mezi smrky a občasné jeřáby vysadit 300 mladých sazenic buku lesního. Ten zvýší pestrost onoho kousku lesa, který odolává hlavně v zimě docela drsným podmínkám. I z toho důvodu šly do země certifikované stromky, u nichž je zřejmé, že sazenice jsou vypěstovány ze semen stromů rostoucích v obdobných klimatických podmínkách.

Milujeme Keprník a budováním nových lesů si Holba vlastně připravuje nová "pole", na nichž může růst horský chmel, ona speciální přísada pivního speciálu Keprník.

Tož, dej bůh štěstí.

Foto (zdroj): Pivovar Holba

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode Cookies