130 malých fotbalistů bojovalo o prestižní pohár, raduje se ZŠ Žulová

22.03.2022

Pořád platí, že fotbal má na Jesenicku nejsilnější sportovní základnu, holt fotbalové hřiště ve skoro každé dědině je povinný základ. I proto mohla být v roce 1994 Romanem Mroskem založena tradice na fotbalový turnaj pro žáky prvního stupně základních škol z Jesenicka - Formela Cup.

V pátek si to malí fotbalisté rozdali už po dvacáté sedmé, kdy populární školní turnaj hostila sportovní hala v Javorníku. Přihlásilo se 13 škol, které reprezentovalo na 130 nadšených sportovců. Padaly krásné i ušmudlané góly, faulovalo se i se zápolilo férově, byly vítězné emoce i smutek z proher, na konci ale převládla spokojenost snad z předvedené hry nebo obyčejná radost ze setkání s podobně fotbal milujícími vrstevníky :-)

Když říkáme, že vyhrát Formela Cup je věcí prestižní, tak letos triumfoval výběr ZŠ Žulová, který si ve finále poradil se Zlatými Horami v poměru 4:1. Bronzové medaile si na krk pověsili kluci domácího Javorníka, když k 'bramborám' odsoudili bojovníky z Bernartic. Pořadí dalších týmů není to podstatné, pro žáky to byla zajímavá konfrontace, týmová zkušenost, a taky naplnění hesla o zdravém duchu ve zdravém těle.

Blahopřejme všem zúčastněným hráčům i jejich trenérům, ti jsou taky dobří nadšenci. Tam nahoru zdravíme Romana Mroska a děkujeme za ten turnaj.

Foto (zdroj): archiv Formela Cup

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.