Zajímá tě Jesenicko?
Chceš tady žít, ale...?
Máš chuť pro to něco udělat?
Pak jsi tu správně!
Sepiš svůj záměr.
Nech o něm hlasovat.
A možná se dočkáš jeho realizace!


Snažíme se zjistit, proč z Jesenicka odcházejí mladí lidé a chceme s tím něco udělat. Zajímáme se o jejich názor a proto jsme spustili tuhle stránku. Na ní sbíráme náměty generace Z (nar. 1991-2010), co jí na Jesenicku chybí.
Je to málo hudebních klubů? Postrádají nějaké sportoviště? Trápí je vybavení jejich školy? Chybí jim levné garsonky na pronájem? Potřebovali by rychlejší internet? Řeší absenci některé konkrétní služby? A nemají náhodou sami nějaký podnikatelský nápad?!

Jsme lační po názorech mladých lidí, máme ambici jejich zajímavé nápady nabídnout buď radnicím nebo podnikatelům, aby je zrealizovali anebo jsme připraveni mladým lidem asistovat při realizaci jejich byznys plánů. Čím více námětů generace Z na Jesenicku zprovozníme, tím líp se tady mladým lidem bude žít.

Pojďte udělat první krok, popište nám, co vám chybí. Pracujte v týmu, pracujte jako jednotlivci, je to na vás. Může na to stačit 10 minut, pokud to máte promyšlené, může to zabrat půl hodiny, pokud budete všechno vymýšlet od nuly.

Doplňte odpovědi na 11 otázek, podle kterých půjde poznat, jakou šanci na životaschopnost ten nápad má. My se pak formou jednoduchého hlasování zeptáme veřejnosti, co si o vašem nápadu myslí. Nebojte, bude to anonymní a nikdo neuvidí některé důležité detaily, takže vaše "byznys plány" neopíše ;-) Všechny zajímavé záměry pak představíme* těm, kteří by je mohli provést, půjdeme za starosty, za řediteli škol, za podnikateli.... a bude na nich, aby se do lepšího Jesenicka pro mladé zapojili.

*Pokud někdo máte nápad na vlastní podnikání, dejte nám vědět, můžeme to probrat a třeba vůbec nepouštět k veřejnosti, aby hlasovala a můžeme na tom rovnou začít společně pracovat. Máme kolem sebe lidi, kteří s tím mohou pomoci.

Kdo MÁ NÁPAD, kliká níže na tlačítko a začíná vyplňovat informace o svém "podnikatelském záměru". Už teď díky!
Kontakt:
Kamil Kavka, M: 737 941 163, E: kavka.kamil@gmail.com


PROJEKT: Design modelu metropolitních oblastí ČR zasažených depopulací.

Made in Jesenicko © 2024 positivJE. Všechna práva vyhrazena.