OKRES JESENÍK

Pokud černé scénáře varují před suchem a růstem průměrných teplot, pak voda je to, čeho si musíme o to více hledět. Zvláště proto, že současný stav zdrojů vody je na Jesenicku příznivý. Potvrzují to i data Národního registru pramenů a studánek.

Vždycky jak se blíží volby a čeští politici začnou slibovat své recepty na neduhy této země (za mnohé z nichž jsou ve skutečnosti zodpovědní), zpozorníme, protože často jsou to nereálné nebo populistické návrhy. Chvílemi máme dokonce o pevnost naší demokracie obavy. Uklidňuje nás, že Česko jako člen Evropské unie má garantována jistá práva a...

Na Jesenicko přijíždí desítky tisíc návštěvníků a jezdí sem za aktivním odpočinkem, památkami, sportem i regenerací. I přes rostoucí počty těch, kteří si itinerář dovolené poskládají díky internetu, případně v mobilních aplikacích, je pořád velká skupina turistů, která si chodí pro mapy, tipy a rady do turistických informačních center. Vlastně vy...

I třetí ročník positivJE FESTIVALU pro nás bude vyvrcholením našeho úsilí povzbuzovat Jesenicko k lepším výkonům, a i letos chceme laťku akce posunout o kousek výše, připraveni vás fyzicky přivítat v jesenickém kině nebo online, pokud si covid vyžádá. Poznačte si do svých diářů čtvrtek 25. listopadu.

Neodvratný přesun nákupních transakcí z kamenných obchodů do onlinu je smrtící pro ty prvně jmenované, a kdo z nich přežije, tomu zasadí další rány nákupní centra a nadnárodní řetězce. Místní prodejci mohou buď nabízet něco unikátního, poskytovat nadstandardní zákaznický servis nebo se svým sortimentem přejít do e-shopu (nebo všechno dohromady).

Taky ještě na kole šlapeme za své, ale rozvoj elektrokol máme za hotovou věc. Pro cestovní ruch se to stává, vlastně už se to stalo podobně nezbytnou věcí, jako wi-fi na pokoji hotelu. Jeseníky jsou dnes asi nejlíp pokryté hory nabíjecími stanicemi elektrokol v zemi, a to je důstojný důkaz toho, že se profilují jako hory ideální pro aktivní lidi...

Když chcete hrát nejvyšší ligu, musíte se bavit s velkými hráči, dal by se volně parafrázovat úkol pro lokální politiky, aby nezůstali jen lokálními. A ono to jde, ne že ne.

Když se řekne dobrovolničení, hned nám naskočí Hnutí Brontosaurus Jeseníky, které stojí za zachraňováním zanikajících osad. Na péči o osadu Zastávka (nachází se nad Uhelnou), si Brontíci přizvali na pomoc organizaci INEX - Sdružení dobrovolných aktivit. To je pro změnu mezinárodní neziskovka zabývající se organizováním dobrovolníku po celém světě.

Kdo z vás dával pozor v hodinách prvouky, ten musel aspoň nějakou dobu mít za největší hrdinku zdejší flóry rosnatku okrouhlolistou, nejznámější masožravou květinu, jíž můžete na Jesenicku spatřit.

Nemáme nic proti motorkám, jen se někdy necítíme úplně bezpečně, když kolem nás lítají v serpentinách Červenohorského sedla. To si motorkáři oblíbili kvůli kvalitnímu asfaltu a 16 kilometrů dlouhému členitému profilu s asi 19 zatáčkami, které prolítnou v úseku Kouty nad Desnou - Červenohorské sedlo - Filipovice.

Cena Designblok a Dřevěná stavba roku v Česku, Green Product Award na světě a "Nejlepší útulna Vlčice", to je unikátní koncept od Hideandseek, kteří vás neuvěřitelně snadno přesvědčí o tom, že minimalismus jde velice dobře skloubit s komfortem, designem a přírodou.

Technologický pokrok, změny zákaznických preferencí a druhou sezónu po sobě taky korona, kladou před podnikatele v oblasti pohostinství, hotelnictví a turismu nové výzvy, jak k sobě v rostoucí konkurenci přilákat co největší počet zákazníků. Marketing nabývá na významu, přestává stačit sólo propagace, pokud nejste Rychlebské stezky nebo třeba...

Víte, jak to je s věcmi, které má člověk denně okolo sebe - zevšední a přestanou být vzácné. V případě přírodního bohatství, jímž jsme na Jesenicku obklopeni, nám kůrovec ukázal, že nic není definitivní.

Nám se trochu rozchází informace o tom, jak rychle se zotavuje místní cestovní ruch. Někde už jsou na původních číslech, někde stále pociťují vlažnější restart. Chce vytrvat, dál jít po zkvalitňování služeb a koneckonců dávat o sobě vědět, takže trochu toho marketingu. S ním může mimo jiné pomoci soutěž vyhlášená Olomouckým krajem, kde má Jesenicko...

Víme, drsný jesenický kraj si žádá drsná (rozuměj jasná a rychlá) řešení, ale nejde to tak vždycky, tím spíše, stojí-li za řešeními vyšší politické patro (rozuměj kraj, stát, unie). Nechlácholíme se, jen jsme trpěliví a věříme, že po slovech dojde na činy, protože i na posledním jednání tzv. Regionální stálé konference pro území Olomouckého kraje...

Na jednu stranu můžeme říci, že Brno má Jeseníky rádo a Brňáci na naše hory nedají dopustit. Jenže taky platí, že letos je konkurencí komplet celá Česká republika, kam dovolenkující Češi mohou zamířit. To jsou základy marketingu, že je potřeba být viděn, jako třeba tady na tramvaji v jihomoravské metropoli. Prázdniny jsou sotva ve své čtvrtině, v...

Pamatujete, jak jsme vás během lockdownu informovali o úspěšné kampani na startovači Hithit, který zbořily Rychlebské stezky? Tehdy si šli kopáči z Černé Vody pro 400 tisíc, ale odnesli si přes 1,2 milionu korun (315 % cílové částky)!

Jsme si dovolili trošku žoviálnější nadpis, pardon, ale přijde nám to výstižné, když se probíráme tématem památných stromů. To, že jich tu máme tolik, je důkazem našeho respektu k přírodě. A k dějinám, vždyť ty stromy toho tolik pamatují.

Ekonomická injekce, jakou potřebuje každý, kdo podniká v odvětvích navázaných na cestovní ruch, se už chystá. Její předprázdninový předvoj už je v Jeseníkách cítit dnes. Nicméně to hlavní odstartuje příští víkend, kdy sem začnou najíždět lační dovolenkáři.

Možná bychom si mohli notovat, jak nás česká politická scéna zdvihá ze židle a sami žasneme, jaké politické dno umí našlápnout třeba náš hradní pán, jenže ony se holt některé věci bez volených zástupců neobejdou. A my to přijímáme.

Made in Jesenicko © 2021 positivJE. Všechna práva vyhrazena.