Mia Migalová potvrdila formu, vylezla si pro republikový bronz

12.11.2025

Sportovní lezení má na Jesenicku silné zázemí a mladá generace lezců potvrzuje, že se na zdejších skalách rodí odolní sportovci. Jedním z nejvýraznějších talentů je Mia Migalová, která o víkendu zabodovala na Mistrovství České republiky v lezení na obtížnost.

Na náročné brněnské stěně si v kategorii U17 vybojovala skvělé 3. místo, když s přehledem zvládla kvalifikační i finálovou cestu. Stejný výsledek zaznamenal i její týmový kolega Jaroslav Ambroz – pro jesenický oddíl Horolezci Jeseník tedy zajistili dvojnásobný bronzový úspěch.

Pro Miu to není první významný výsledek – od loňska je členkou české reprezentace, což ji řadí po bok těch nejlepších v zemi. Reprezentuje nejen svůj oddíl a školu (Gymnázium Jeseník), ale i celý region, který se díky ní objevuje na lezecké mapě republiky stále častěji.

Zázemí a systematická práce v oddílu Horolezci Jeseník se vyplácí. Závody absolvují nejen ostřílení borci, ale také začínající lezci – jako Theodor Klekar, který si v Brně odbyl premiéru na MČR a hned ukázal potenciál.

Kamil Kavka
Foto (zdroj): Petr Chodura

Made in Jesenicko © 2025 positivJE. Všechna práva vyhrazena.